Dzień Ziemi na Bemowie

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły: z klas I – III oraz dzieci z grupy „0” w czwartek 19.04.2007 roku wzięli udział w festynie z okazji III Bemowskich Obchodów z okazji Dnia Ziemi.
W ramach obchodów organizatorzy, jak co roku przygotowali dla dzieci grę terenową pod hasłem: „Nie potrzebuję – nie kupuję. Wizyta w sklepie”, w której brały udział również grupy z naszej szkoły.
Gra miała na celu rozwijanie wśród najmłodszych prawidłowych postaw konsumenckich, wyborze produktów dobrze oznaczonych i przyjaznych środowisku.
W „KSIĘGARNI” uczestnicy nabyli Poradnik młodego konsumenta zawierający wiele cennych wskazówek ułatwiających robienie zakupów.
Wszystkie patrole biorące udział w grze zajęły I miejsce.

Dodatkowo klasy III zajęły II miejsce w konkurencjach związanych z układaniem i segregowaniem towarów na półkach, przenoszeniem.

Uczestnicy gry otrzymali wspaniałe ekologiczne torby na zakupy z logo imprezy: Nie potrzebuję – nie kupuję.

Oprócz gry terenowej wiele innych atrakcji czekało na dzieci, między innymi: pokaz sprawności psów, spotkanie z leśnikami, zespół afrykańskich muzyków grających na bębnach.