18 września
(w Dzień Sprzątania Świata) odbyło się spotkanie podsumowujące wcześniejsze działania związane z zasadami segregacji bioodpadów w placówkach oświatowych. Na spotkanie to zostały zaproszone dzieci wraz z opiekunami ze szkół podstawowych i przedszkoli na Bemowie, przedstawiciele dzielnicy Bemowo, przedstawiciele Biura Ochrony Środowiska i Lasów Miejskich Warszawa, koordynator programu „Zielony Certyfikat” oraz Pan Peter Jokinen,  prezes firmy Milkamo Solutions, który wspomagał realizację projektu.

Zgromadzeni goście mogli obejrzeć prezentacje, gdzie pokazane były między innymi działania dzieci związane z segregacją bioodpadów. Dzieci z przedszkola oraz ich starsi koledzy ze szkół podstawowych chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami.

Na koniec nastąpiło długo oczekiwane przez wszystkich ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród zwycięskim drużynom.

Zebrani goście mogli również obejrzeć wystawę, na której przedstawione były raporty oraz zdjęcia z  przebiegu projektu.

W związku z tym, że spotkanie odbyło się w Dniu Sprzątania Świata, wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na jego obchody organizowane przez Centrum Promocji Zdrowia i Edukacji Ekologicznej w pobliskim lesie bemowskim.