WYBORY EKOLOGA ROKU

W roku szkolnym 2005/2006 został opracowany przez zespół przyrodniczy naszej szkoły regulamin konkursu na najlepszego ekologa roku, który został zatwierdzony przez Radę Pedagogiczną Zespołu Szkół nr 46. Wybory ekologa roku motywują uczniów naszej szkoły do aktywnego udziału w różnego rodzaju akcjach ekologicznych i konkursach. Sprzyjają zajmowaniu właściwej postawy uczniów w stosunku do otaczającej ich przyrody i podkreślają ekologiczny charakter naszej placówki.

REGULAMIN KONKURSU NA NAJLEPSZEGO EKOLOGA SZKOŁY.

Uczeń, który zostaje wybrany najlepszym ekologiem szkoły w danym roku musi spełniać następujące warunki:

• Wyróżniać się wrażliwością na problemy związane z przyrodą i jej ochroną./ 1 pkt./

• Osiągać dobre wyniki w nauce /ocena z biologii lub przyrody na I semestr co najmniej dobra/.
Ocena db.- 1 pkt.
Ocena bdb- 2 pkt.
Ocena cel.- 3 pkt.

• Wyróżniać się wzorowym lub bardzo dobrym zachowaniem./ 1pkt./

• Brać aktywny udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach związanych ze środowiskiem i jego ochroną:

- opieka nad pracownią przyrodniczą lub biologiczną./1pkt/

- zbiórka pieniędzy na bezdomne zwierzęta, PCK i inne./1pkt/

- udział w akcji związanej z Dniem Babci i Dziadka w Domu Spokojnej Starości (zbiórka prezentów, wykonywanie laurek, udział w występie artystycznym) /za każde działanie 1pkt./

- udział w organizacji wystaw przyrodniczych na terenie szkoły./1pkt/

- udział w akcji ratowania kasztanowców./1pkt./

- udział w organizacji Eko-turnieju i innych ekologicznych imprez./ 1pkt/

• Brać udział w konkursach ekologicznych i uzyskiwać jak najlepsze rezultaty /nagrody i wyróżnienia/. Rodzaje konkursów:

• „Eko-planeta”- test lub album /1pkt./

• „Wiedzy o lesie”/1pkt./

• „ Eko-turniej”/1pkt./

• „Palcem po mapie”/1pkt./

• „Olimpiada biologiczna” i inne./1pkt/

Za udział w konkursie uczeń otrzymuje 1 pkt, za przejście do kolejnego etapu 1pkt., za wyróżnienie 2 pkt., za otrzymanie nagrody 3 pkt.

• Powinien, choć nie jest to warunek konieczny/ brać udział w zajęciach koła biologicznego lub przyrodniczego./1pkt./

Wybieramy najlepszego ekologa Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

Konkurs wygrywa ten kandydat, który uzyska największą liczbę punktów za spełnienie wyżej wymienionych warunków. Za zajęcie I miejsca w konkursie na koniec roku szkolnego przewiduje się nagrodę rzeczową ufundowaną przez Radę Rodziców. O przyznaniu nagrody decydują nauczyciele zespołu przyrodniczego.

Opracowały: Olga Kaniewska i Krystyna Ożyńska