Bal karnawałowy uczniów klas I - III

W środę 24 stycznia 2007 roku na sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się coroczny bal karnawałowy dla uczniów klas I – III, tym razem pod hasłem: LEŚNY KARNAWAŁ. Poprowadziły go „Leśne duszki” panie: Magdalena Cebulska oraz Iwona Kobus natomiast rolę „Królowej leśnych duszków” pełniła pani dyrektor Teresa Ubysz.

Tradycyjnie bal jest doskonałą okazją do integracji dzieci oraz wspaniałej zabawy poprzez taniec oraz udział w atrakcyjnych konkursach.

W tym roku klasy rysowały za pomocą mazaków na wielkich arkuszach las; grupa „0” układała obrazek leśny z puzzli; klasy I wybierały z ilustracji zwierząt ilustracje tych, które żyją w lesie; klasy II z wielu wyrazów odszukiwały te zawierające cząstkę „las”, a klasy III rozwiązywały leśne zagadki. Każda z klas dodatkowo prezentowała przepiękne tańce i piosenki, których tematyka wiązała się z lasem. Oczywiście udział w konkursach sprawił dzieciom wiele radości, grupy wypadły wspaniale. Nie mogło zabraknąć konkurencji dla pań – wychowawczyń, należało odgadnąć nazwę zwierzątka leśnego po odgłosach, które wydaje. Panie poradziły sobie z tym „niełatwym” zadaniem.

O słodki poczęstunek oraz napoje podczas balu zatroszczyli się, jak zawsze rodzice, którzy obserwowali zabawę swoich dzieci i pomagali w opiece oraz Rada Rodziców, która wsparła bal finansowo.

Dzięki tak wspaniałej zabawie dzieci w karnawałowym nastroju rozpoczęły ferie zimowe.