Nowy Rok Szkolny w Zespole Szkół nr 46

1 września 2016 r. rozpoczęliśmy kolejny rok nauki. Z pewnością będzie to rok dający szansę na rozwijanie zainteresowań zdobywanie nowej wiedzy, doświadczeń oraz pozwalający na kontynuację dotychczasowych.

Tradycyjnie pierwsze powakacyjne spotkanie ze szkołą rozpoczęła Pani Dyrektor Grażyna Żółtowska, która serdecznie powitała wszystkich uczniów, ich rodziców oraz grono pedagogiczne. Życzyła wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności.

Jak co roku, pamiętaliśmy, by oddać hołd poległym w II wojnie światowej. O tym, co wydarzyło się 74 lata temu, przypomniał nam pan Andrzej Jedziniak – nauczyciel historii.

Pamiętaliśmy również o Patronie naszego gimnazjum – Ignacym Auguście Boernerze, pod którego pomnikiem młodzież złożyła kwiaty.

W poniedziałek 1 września uczniowie naszego Zespołu Szkół uroczyście, choć ze smutkiem, pożegnali wakacje, ale z nadzieją przywitali nowy rok szkolny 2016/2017.

Oj, będzie się działo!