Festyn Naukowy w ZS 46

09.05.2107

Uroczystość została zorganizowana z okazji przypadającego w tym dniu Święta Szkoły i miała charakter naukowo-rozrywkowy.

Każda klasa był odpowiedzialna za przygotowanie tematycznego stoiska, np. sportowego, matematycznego, polonistycznego, językowego, plastycznego, czytelniczego, samorządu uczniowskiego, medycznego, przyrodniczego, chemicznego, zbiórki makulatury, elektrośmieci, harcerstwa.

Uczestnicy festynu odwiedzali poszczególne stoiska, odpowiadali na pytania z quizu, a następnie wygrywali nagrody, które ufundowała szkolna Rada Rodziców.

Współpracująca ze szkołą jednostka straży pożarnej przygotowała pogadankę na temat działalności instytucji oraz zaprezentowała działanie sprzętu pożarniczego.

Sanitariusz karetki pogotowia przygotował pokaz udzielania pierwszej pomocy.

W miłej atmosferze kącika czytelniczego nasi uczniowie czytali przedszkolakom bajki, malowali ich uśmiechnięte buźki oraz częstowali ich łakociami.

Festyn umiliły nam przygotowane przez rodziców słodkości, które można było nabyć w  kawiarence. Dochód ze sprzedaży ciast i ciasteczek przeznaczony został na potrzeby szkolnego Samorządu Uczniowskiego.

Festyn cieszył się dużym zainteresowaniem. Okazał się doskonałym miejscem spotkania i dobrej zabawy. Przybyło wielu okolicznych  mieszkańców.