We wtorek 15 marca

uczniowie klasy 2b z Zespołu Szkół nr 46 w Warszawie wraz z p. dyrektor Grażyną Żółtowską, pracownikiem administracji p. Barbarą Buczek, wychowawcą p. Marcinem Krencem oraz ks. por. Maksymilianem Jezierskim udali się do Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Niegowie k. Wyszkowa, aby obejrzeć Misterium Męki Pańskiej „Mój Chrystus połamany”. Sztuka ta została wystawiona przez podopiecznych, wychowawców i terapeutów tego domu oraz przez kleryków Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie. Powyższe motto nabiera szczególnego znaczenia podczas Wielkiego Postu, który przeżywamy w Roku Miłosierdzia. Wspaniale przygotowana sztuka prezentowała temat Bożego Miłosierdzia oraz zachęcała do bycia miłosiernym jak Ojciec. Poprzez dobrze dobrane teksty, scenografię oraz muzykę, a także dzięki doskonałej grze aktorskiej zaproszeni goście mogli choć na chwilę przenieść się w wydarzenia związane z męką, śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Trzeba przyznać, że poziom prezentowany przez wspaniałych aktorów wywarł na widzach ogromne wrażenie i został nagrodzony owacjami na stojąco. Po sztuce uczniowie zostali oprowadzani po domu przez siostrę Dyrektor Lidię Lewandowską ze Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Samarytanek Krzyża Chrystusowego, która opowiedziała na czym polega codzienna opieka nad ponad setką wychowanków, którzy są niepełnosprawni umysłowo i fizycznie.

Uczestnicy tego niecodziennego wydarzenia wracali jakby odmienieni – trochę lepsi i podkreślali, że chętnie wrócą do tych dzieci, bo one pokazały co to znaczy prawdziwa, bezinteresowna miłość oraz radość, która jest silniejsza od wszelkich ograniczeń.

Xmj