DZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO

Nie taki język straszny

Tegoroczne Święto Szkoły odbyło się pod hasłem

Dnia Języka Polskiego.

Wszyscy powinniśmy dbać o kulturę słowa. Płynne i poprawne wysławianie się, swobodne wyrażanie myśli, bogaty zasób słów – oto przymioty współczesnego Polaka.

Podczas uroczystego apelu liczni uczniowie odebrali nagrody za zwycięstwo w konkursach szkolnych, zorganizowanych specjalnie na tę okazję. Były to konkursy: gramatyczny, poprawności językowej, a w szkole podstawowej także  recytatorski.

Niektórzy uczniowie otrzymali nagrody i wyróżnienia za konkursy pozaszkolne.

Niespodzianką dla oglądających był konkurs „3 z 11”, w którym brali udział przedstawiciele każdej z klas naszego gimnazjum i szkoły podstawowej.

Apel był także okazją do zaprezentowania własnej twórczości. Nieliczni odważyli się wyrecytować własny wiersz.

Usłyszeliśmy utwory znanych wokalistów i poetów: „Okularnicy” Agnieszki Osieckiej i utwór ze słowami księdza Twardowskiego – „Spoza nas” w wykonaniu koleżanki i kolegi.

Apel był wyjątkowy. Na pewno każdemu z nas bardzo przydała się piękna lekcja szacunku dla języka ojczystego.