24 marca- Misterium Męki Pańskiej w Niegowie

„Człowiek nie jest samotną wyspą” – są to słowa, które słyszymy w wielu miejscach i przy różnych okazjach. Słowa te nabierają szczególnego znaczenia podczas spotkania z osobami niepełnosprawnymi. Takie spotkanie miało miejsce we wtorek 24 marca. Uczniowie klasy 2a gimnazjum z Zespołu Szkół nr 46 w Warszawie wraz z wychowawcą p. Beatą Rytel oraz katechetą ks. ppor. Maksymilianem Jezierskim, a także z grupą podchorążych z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie na czele z kpt. Michałem Lasakiem odwiedzili podopiecznych Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Niegowie k. Wyszkowa prowadzonego przez siostry ze Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Samarytanek Krzyża Chrystusowego. Niepełnosprawne dzieci zaprosiły nas na Misterium Męki Pańskiej. Trzeba przyznać, że poziom prezentowany przez wspaniałych aktorów wywarł na widzach ogromne wrażenie i pozwolił przeżyć wraz z Jezusem Jego mękę, śmierć i zmartwychwstanie.

Uczestnicy tego niecodziennego wydarzenia wracali jakby odmienieni – trochę lepsi i podkreślali, że chętnie wrócą do tych dzieci, bo one pokazały co to znaczy prawdziwa, bezinteresowna miłość oraz radość, która jest silniejsza od wszelkich ograniczeń.

Ks. ppor. Maksymilian Jezierski