DOBRE WYCHOWANIE POMAGA W ŻYCIU

20 marca 2015 roku

W ramach ogólnopolskiego konkursu pod nazwą

Szkoła Dobrego Wychowania

w naszej szkole została zorganizowana uczniowska debata.

Dyskusja pod nazwą 150 NEWS miała formę debaty znanej z programów telewizyjnych. Gospodarzami spotkania było dwoje uczniów z naszej szkoły, którzy najpierw wyjaśnili uczestnikom rozmowy zasady kulturalnego zachowania się podczas wymiany zdań oraz kontrolowali długość wypowiedzi uczniów. Punktem wyjścia dla wspólnych rozważań była dokonana przez grupę uczniów interpretacja aktorska utworu Jana Brzechwy pt. Kwoka.

W debacie wzięły udział czteroosobowe grupy z czterech klas szóstych. Uczniowie zastanawiali się nad zasadami dobrego wychowania w szkole, pracy,  środkach komunikacji czy  Internecie.

Na zakończenie gospodarze programu oddali głos publiczności, która odpowiadała na pytania dotyczące właściwego zachowania w miejscach publicznych.

Debata wzbudziła duże zainteresowanie uczniów i nauczycieli.