APEL  Z OKAZJI 96 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI – 7 LISTOPADA 2014

„ W DRODZE DO NIEPODLEGŁOŚCI ”

Listopad to czas szczególnej refleksji nad przemijaniem.  Zapaliliśmy znicze na grobach nieznanych żołnierzy, którzy w różnych bitwach oddali życie za ojczyznę. Nigdy nie wrócili do swoich matek, żon i dzieci.

Uczniowie naszej przedstawili scenki o czasach odzyskania niepodległości przez Polskę. Z kart historii płynie przesłanie, byśmy pozostali wierni wartościom, które ocaliły naszą ojczyznę od unicestwienia.

Apel przeznaczony był dla uczniów klas 1-3 gimnazjum i klas 6 szkoły podstawowej. Gościem honorowym był wnuk patrona naszego gimnazjum p. Jan Berner.

Uroczystość przygotowali uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, w której zaprezentowano urywki z tamtych trudnych dni. Była to piękna lekcja historii naszej ojczyzny.

WARTO SIĘ CZASEM ZASŁUCHAĆ

W WIATRU GRANIE, SZUM GAŁĘZI

LISTOPADÓW PRZEMIJANIE.

WARTO SIĘ CZASEM ZASŁUCHAC

W GROBOWCÓW CISZĘ

BY MOWĘ WIEKÓW USŁYSZEĆ

ONE MÓWIĄ…..

Dlatego w przededniu  odzyskania niepodległości warto zwrócić się z wdzięczną myślą ku naszym dziadkom i pradziadkom. Wspomnieć jak z patriotyzmu i entuzjazmu z walki i idei wyłoniła się Polska.