Święto Szkoły – Dzień Języków Obcych

9 maja 2014

„Bez znajomości języków obcych

człowiek czuje się gorzej niż bez paszportu”

Antoni Czechow

Wieloletnią tradycją naszej szkoły są coroczne obchody Święta Szkoły. W bieżącym roku szkolnym uroczystość ta związana była z promowaniem nauki języków obcych. Dnia 9 maja 2014r  zorganizowaliśmy imprezę językową pod hasłem „Dzień Języków Obcych”.

Uroczystość poprowadzili nauczyciele języków obcych: pani Beata Rytel, pan Simbarashe Chaterera oraz pan Bartosz Mirowski.

Dzień Językowy przypomina nam jak ważna jest znajomość języków obcych i jak wielki trud należy włożyć w ich naukę, czy warto? Nasi uczniowie zdobywają wysokie lokaty w konkursach w wielu innych dziedzinach, a Święto Szkoły to okazja do zaprezentowania ich wysokich osiągnięć. Laureatom oraz finalistom Kuratoryjnego Konkursu Języka Angielskiego i opiekunom gratulacje złożyli zaproszeni goście i pani dyrektor.

Uczniowie w języku angielskim zaprezentowali Nową Zelandię, w języku niemieckim Republikę Federalną Niemiec oraz historię walca wiedeńskiego. I jak tu teraz nie zatańczyć walca wiedeńskiego! Para uczniów zauroczyła wszystkich tańcem.

Uczniowie naszej szkoły posługują się językami obcymi biegle w mowie, a co dopiero w piosence! Chór szkolny śpiewał w kilku językach.

Na koniec coś, no co nie mogli się doczekać nasi uczniowie. Kuchnie Świata! Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum przygotowali przysmaki wybranych przez siebie krajów. Mogliśmy zasmakować dań na słodko i pikantnie, na zimno i na gorąco. Była kuchnia europejska, ale nie zabrakło też egzotyki od Australii po Meksyk. Wszystkiego można było popróbować.