W ramach współpracy  z Fundacją Nowoczesna Polska rozpoczęliśmy w roku szkolnym 2013/2014 pilotażowy program edukacji medialnej.

Fundacja Nowoczesna Polska działa na rzecz nowoczesnej edukacji. Realizuje cenione i potrzebne projekty, promując wykorzystanie możliwości Internetu do celu poprawienia jakości edukacji w Polsce.

Fundacja jest zaangażowana w rozwijanie w Polsce świadomości nowoczesnej edukacji na wszystkich etapach nauczania dzieci i dorosłych. Dlatego angażujemy się w kształtowanie polityki edukacyjnej w Polsce. Wierzymy, że umiejętne wykorzystanie technologii jest  drogą do innowacyjności i rozwoju całego społeczeństwa.

Misją Fundacji jest edukacja nowoczesnego społeczeństwa informacyjnego. Wszystkie  projekty służą realizacji tego celu – żeby lektury szkolne, podręczniki i wszelkie materiały dodatkowe były dostępne za darmo przez Internet.

Kompetencje z zakresu pozyskiwania, oceniania i wykorzystywania informacji oraz twórczego i bezpiecznego korzystania z mediów stanowią elementarz obywatela w społeczeństwie informacyjnym.

www.nowoczesnapolska.org.pl