SMOK MĄDRAGON W NASZEJ SZKOLE

Od października 2012 roku uczniowie klas I – III naszej szkoły biorą udział w zajęciach w ramach projektu edukacyjnego
„Smok Mądragon Daje Radę”. Jak bezpiecznym być na co dzień.

Mają one utrwalić i zwiększyć wiedzę oraz świadomość dotyczącą prawidłowych zachowań na drodze, w szkole i w domu. Dodatkowo w ramach zajęć uczniowie przechodzą testy sprawdzające wzrok, słuch oraz orientację w przestrzeni, uczą się udzielać pierwszej pomocy.

Ważnym elementem projektu są spotkania z osobami ze służb, które dbają o nasze bezpieczeństwo na co dzień: policjantem, strażakiem oraz ratownikiem medycznym.

W ramach prowadzonego projektu każdy uczeń otrzymał książkę z ćwiczeniami, płytę oraz znaczek odblaskowy. Dzieci otrzymują również po kolejnych etapach certyfikaty, a na zakończenie programu dyplom.

Na zajęciach nasi uczniowie wykazują się dużą wiedzą, zadają ciekawe pytania. Postać Smoka Mądragona w zabawowy i bardzo przystępny sposób wprowadza dzieci w zasady bezpieczeństwa .

SPOTKANIE Z POLICJANTKĄ

Pierwszą osobą, która odwiedziła wszystkich uczniów z klas I – III w związku z realizowanym projektem dotyczącym bezpieczeństwa była pani policjantka.

Podczas spotkań zaprezentowała swoje umundurowanie oraz odznakę. Wyjaśniła również, do czego służą policjantowi lizak oraz kajdanki. Wiele przyjemności sprawiło dzieciom mierzenie czapki policyjnej.

Najważniejszym elementem spotkania było jednak przypomnienie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz rozmowa o zasadach zachowania się podczas nieobecności rodziców w domu, a także w kontaktach z osobami nieznajomymi.

Pani policjantka nie zapomniała także poruszyć tematu kontaktów z psami. Każdy przećwiczył przyjmowanie bezpiecznej postawy w razie ataku zdenerwowanego psa.

Wszystkie dzieci wykazały się dużą wiedzą i aktywnością. Chętnie podejmowały z dyskusję i odpowiadały na pytania.