Dnia 5 kwietnia

na wydziale leśnym SGGW

odbyło się seminarium

pt. "Edukacja leśna-osiągnięcia i zadania"

związane z obchodami X-lecia Towarzystwa Przyjaciół Lasu.

W uroczystości tej brała również udział pani Dyrektor Zespołu Szkół nr 46 oraz wybrani nauczyciele. Podczas spotkania przedstawiona została prezentacja pt. "Eko-Turniej - 10 lat bemowskiego konkursu wiedzy o lesie".

Nasza placówka promowana była jako ośrodek zrównoważonego rozwoju oraz szkoła przyjazna środowisku. Pokazaliśmy, że poprzez organizację Eko- Turnieju, udział w konkursach ekologicznych popularyzujemy wśród społeczności lokalnej wiedzę przyrodniczą, a szczególnie tę związaną z edukacją leśną.

Podczas uroczystości otrzymaliśmy dyplomy z gratulacjami z okazji założenia Terenowego Koła TPL "Kalinowa Łąka" w którym zrzeszeni są nauczyciele ZS46 oraz założenia szkolnych szkół, do których należą nasi uczniowie.