24 maja 2013 r.

odbył się X JUBILEUSZOWY EKO-TURNIEJ
pod hasłem „I Ty możesz zostać przyjacielem lasu”.

Honorowym gościem tego spotkania była pani Małgorzata Czerny - emerytowany nauczyciel przyrody i biologii w naszej szkole, która była pomysłodawczynią Eko-turnieju.

Ze względu na nieodpowiednią pogodę, impreza miała miejsce na terenie szkoły oraz w ogrodzie szkolnym. Przybyli do nas przedstawiciele sześciu bemowskich szkół wraz z opiekunami.

Po powitaniu gości przez Panią Dyrektor Grażynę Żółtowską, została przedstawiona prezentacja pt." Eko – turniej - 10 lat bemowskiego konkursu wiedzy o lesie."

Następnie uczniowie szkół zgłoszonych do konkursu rozpoczęli rywalizację. Na trzech stanowiskach odpowiadali na pytania związane z ekosystemem leśnym. Mogli również poszerzyć swoją wiedzę, zadając pytania obecnym na spotkaniu przedstawicielom Lasów Miejskich. W organizacji Eko-turnieju pomagali gimnazjaliści, którzy również zadbali o oprawę muzyczną.

Podczas Eko-turnieju odbywał się plener malarski tematycznie związany z hasłem tegorocznej imprezy, zorganizowany przez Centrum Promocji Zdrowia i Edukacji Ekologicznej. Instytucja ta ufundowała również drobne upominki dla wszystkich uczestników.

Zwycięzcą tegorocznego Eko-turnieju jest Szkoła Podstawowa nr 341. Puchar drużynie wręczał pan Albert Stoma - zastępca Burmistrza Dzielnicy Bemowo.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy mogli spróbować jubileuszowego tortu ufundowanego przez Radę Rodziców.