ROZWAŻANIA O NARODZENIU PAŃSKIM
23 grudnia 2011 r.

„ABY ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA BYŁY BLISKOŚCIĄ I SPOKOJEM,
A NOWY ROK DOBRYM CZASEM”

Nasze szkolne spotkanie przedświąteczne nie było przypadkowe. Pozwalało ponieść się światłu duszy, która przypomniała nam przeszłe wydarzenia dotyczące narodzin Jezusa. W tę magiczną podróż zabrali nas nasi wielcy, święci Rodacy: ks. kardynał Stefan Wyszyński, papież Jan Paweł II oraz ks. Jerzy Popiełuszko.

Świąteczne powitanie i życzenia

Przedstawienie miało piękną i bogatą oprawę muzyczną zarówno tradycyjną

Jak i radosną, dziecięcą

„Boże Narodzenie jest świętem Dzieciątka Jezus, jest świętem dzieci. Tak gorąco pragnę, dzieci polskie, abyście pamiętały zawsze o tym, że Ojcem waszym jest Bóg na niebie. Od Boga otrzymałyście, przez ukochanych rodziców waszych, życie. Bóg przysyła do was Syna swego, aby opowiedział wam o tym, jak bardzo was kocha.”
Kardynał Stefan Wyszyński

„W stajence jest przy Jezusie Maryja, Dziewicza Matka, która potrafiła przyjąć słowo Boże z całkowitym posłuszeństwem. Jest też Józef, Jej czysty oblubieniec, posłuszny tajemnym zamysłom Wszechmocnego nawet w obliczu wydarzeń niezrozumiałych i trudnych do przyjęcia.”
Jan Paweł II

„Nie ma na świecie takiego drugiego kraju, gdzie by Boże Narodzenie tak wrosło w historię i było przeżywane z tak wielką dawką uczucia, jak w naszej Ojczyźnie. Boże Narodzenie to święto miłości, święto przebaczenia. Wieczór wigilijny potrafi często skruszyć serca najbardziej zatwardziałe w nienawiści.”
ks. Jerzy Popiełuszko